5 činností, které dítě doma zabaví

Po dvou letech strávených většinu času doma, dodržování omezení a práce z domova má mnoho rodičů pocit, že jsou přehlceni. Většina rodičů se stále zdráhá pouštět své děti do parků či užívat si jiné venkovní aktivity, a tak zájem o vnitřní činnosti nikdy nebyl tak velký. Děti jsou nabité energií a rodiče se musí otáčet, aby si děti tuto energii vybily.
Máme pro vás seznam nápadů, co nabídnout dítěti, které neví, co by doma dělalo:


1. Taneční party


Když máte pocit, že vaše batole nemá šanci usnout, co takhle taneční party? Zapněte muziku, ideálně oblíbené písně vašeho potomstva a… tančete! Z vaší strany může být třeba vytrvalosti, ale dítě na tančení téměř vždy najdou potřebnou energii.
Děti mají moc rády, když jsou zapojeny do činností rodičů, takže společný tanec vám všem vykouzlí úsměv na tváři.
Aby byla zábava zaručena, vaše dítě bude potřebovat vhodné oblečení. Oblečte jej do bavlněného dětského oblečení, které je pohodlné a předchází nachlazení dítěte.


2. Společné čtení


Chcete-li zvolit odpočinkovější činnost, vyberte s dítětem společně novou knihu nebo jeho oblíbený titul. Stanovte si během týdne dobu na čtení a dodržujte to. Navíc čtení před spaním zvyšuje kvalitu spánku.


3. Kreslete nebo malujte


Dalším dobrým cvičením mysli, které vaše dítě zaměstná, je malování. Tuto činnost můžete přizpůsobit svému prostředí a prostředkům. Děti totiž mohou malovat na různé předměty či povrchy.
Děti baví taky malovat rukama nebo přírodními předměty, např. peříčky, ovocem nebo malými kamínky. Chcete-li to co nejjednodušší, můžete zvolit tradiční papír. A pokud zjistíte, že vaše dítě má umělecké nadání, můžete jeho výtvory zvěčnit malbou na plátno.


4. Zábavná pěnová koupel


Pokud vám v době, kdy jste dokončili práci a povinnosti po domě stále pobíhá batole plné energie, navrhněte pěnovou koupel. Přidejte pár hraček, vhodný sprchový gel pro děti a dohlížejte na to, jak si hraje. Pokud máte hravou náladu, můžete si hrát s dítětem. Dětský mozek ocení nápadité hry, s nimiž si navíc užijete spoustu zábavy. Tato činnost by měla dítěti vykouzlit úsměv na tváři a připravit jej na spánek.
Jelikož pěnová koupel může trvat déle než běžná koupel, doporučujeme regulovat teplotu vody.


5. Postavte stan z dek


Když se ven prostě nedá jít, můžete doma vymyslet celou řadu zábavných činností a dítě do nich zapojit. Můžete se doma třeba vydat stanovat. Postavte stan z dek a hrajte si uvnitř.
Děti baví schovávat se do skrýší a okamžitě tak zapomenou, že chtěly jít ven. Dítě můžete i obléct do dětského oblečení vhodného pro stanování a společně si představovat, že jste v přírodě, že na vás prší, fouká vítr nebo že si hrajete v kalužích.


Existuje mnoho dalších super nápadů, jak dítě doma zaměstnat, ale výše uvedené patří mezi ty nejoblíbenější a pomáhají vytvářet úžasné vzpomínky.

Previous Post
Next Post

Products

Leave a Reply

Follow us on instagram