Přínosy plavání pro děti v jakémkoli věku

Pokud pro své nejmenší hledáte nový sport, jednou z nejlepších možností je plavání. Tato aktivita je velmi prospěšná pro všechny děti včetně miminek.

Ačkoli je plavání vodním sportem, jeho výhody může člověk pocítit i v každodenním životě. Děti, které umí plavat, ať už mají základní dovednosti nebo jsou pokročilými plavci, cítí větší sebedůvěru v mezilidských vztazích a věří víc svým schopnostem.

Kromě toho, že rozvíjí dovednosti nutné k přežití ve vodním prostředí, je plavání pro naše nejmenší velmi zábavnou aktivitou. Voda poskytuje nekonečné možnosti pro hraní a děti se v bazénu mohou věnovat různým aktivitám – od soutěží přes týmové hry až po potápění.

Tady jsou některé z přínosů plavání pro děti všech věkových kategorií. Mějte je na paměti, až pro své dítě budete vybírat vhodný sport.

Plavání pro miminka

Protože miminka nemají plnou kontrolu nad svými pohyby a reflexy, plavání jim pomáhá rozvíjet svalovou a kosterní soustavu. Učí se pohybovat rukama a nohama synchronizovaně, což jim pak pomáhá, když se učí chodit, a zvyšuje jejich obratnost.

Když se děti učí plavat od útlého věku, cítí se ve vodě bezpečně. Toto prostředí jim připomíná život v děloze, což jim pomáhá zadržovat ve vodě dech bez toho, aby se bály nebo aby jim to způsobovalo problémy. A kromě toho, pokud vaše miminko umí plavat, zvýší se i váš pocit vnitřního klidu, protože budete vědět, že má schopnost důležitou pro přežití.

Nejvhodnější čas, kdy začít s lekcemi plavání, je ve věku kolem 4 měsíců, abyste měli jistotu, že tato změna prostředí nebude úplně drastická.

Plavání pro děti

Kromě obrovské výhody, kterou je to, že se naučí přežít ve vodě, plavání přispívá nejrůznějšími způsoby k rozvoji dítěte. Různé studie ukázaly, že plavání pomáhá vytvářet bezpečný prostor, kde si naši nejmenší mohou osvojovat různé užitečné věci, které se jim v životě budou hodit, jako je zvyšování sebevědomí a zvyšování pocitu bezpečí ve vodě. Když se dítě účastní lekcí plavání, má příležitost skamarádit se s dětmi, které by normálně nepotkalo, a navíc se dostává do situací, kdy překračuje svou hranici komfortu.

Když se tomuto sportu učí, osvojuje si i ovládání dechu a zvládání stresových situací. Plavání také pomáhá dětem s respiračními problémy, jako například s astmatem.

Než vezmete dítě na lekce plavání, je důležité zajistit, aby mělo na sebe vhodné plavecké oblečení. Náležité vybavení chrání naše nejmenší před možnými komplikacemi a problémy během lekcí a pomáhá jim pohybovat s pocitem pohodlí a sebedůvěry.

Zvolte materiál, který udrží jeho tělesnou teplotu bez ohledu na to, jestli se lekce konají ve venkovním nebo krytém bazénu, aby si dítě mohlo lekce plavání a čas strávený ve vodě užít plnými doušky. Pokud dítě chodí na lekce do venkovního bazénu, můžete si vybrat i plavky s ochranou před UV zářením.

Společnost iELM má rozsáhlou nabídku plaveckého oblečení vyrobeného z kvalitních materiálů a poskytujícího vašim nejmenším bezpečí a zároveň pohodlí.

Previous Post
Next Post

Products

Leave a Reply

Follow us on instagram