Vrstvení dětského oblečení ve studeném počasí

Zima je pro dětí krásným obdobím. Nabízí jim celou řadu činností počínaje hraním si doma, popíjením šálku čaje v pohodlí a teple a konče stavěním sněhuláků a koulovačkami pod širým, chladným nebem.
I když to pro děti může být fůra legrace, pro rodiče je to někdy ošemetnější. Ti chtějí své dítě chránit před každou potenciálně škodlivou věcí, a chladné počasí patří mezi jednu z nich.
Jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak toho dosáhnout, je vrstvit dětské oblečení a přesvědčovat se o správné tělesné teplotě.


Co je to vrstvení?


Konceptem vrstvení dětského oblečení se myslí oblékání několika vrstev různých materiálů. Tyto materiály mají udržet tělesné teplo a poskytovat dětem svobodu v odebírání oblečení, když jim je příliš teplo.


Proč bych měl/a vrstvit oblečení mého dítěte?


Jedná se o osvědčený způsob oblékání dětí, který přináší řadu výhod. S pomocí správných materiálů a oblečení můžete „zachytit“ tělesné teplo a ujistit se, že vrstvy oblečení neabsorbují tělesné vlhko a nestanou se tak mokré.


Nejlepší metoda vrstvení dětského oblečení


Sendviče má rád každý. Ale koho by napadlo dítě oblékat, jako byste připravovali sendvič? Ano, slyšeli jste dobře.
Nejlepší a nejjednodušší vrstvení se podobá složení sendviče. Tvoří jej tři vrstvy, které můžete míchat a dávat dohromady podle počasí.


Základní vrstva


Tu tvoří první oblečení, které dítěti oblečete. Kromě spodního prádla by první vrstvu mělo tvoři tenké oblečení, které vaší ratolesti přiléhá na tělo. Skvěle se hodí tričko nebo tenké body doplněné o legíny. Takové oblečení by nemělo omezovat volnost pohybu.
Doporučuje se nepoužívat základní vrstvu z bavlny, jelikož tento materiál je vhodnější do teplejšího počasí. Bavlna absorbuje vlhkost a dítě by se v ní mohlo cítit vlhce, což může vést třeba k nachlazení. Proto je při oblékání dítěte základní vrstva jedna z nejdůležitějších.


Prostřední vrstva


Když naopak hovoříme o prostřední vrstvě, máte více prostoru improvizovat. Základní myšlenkou, kterou byste se měli řídit, je, že dítě potřebuje silnou střední vrstvu, která tělesné teplo udrží v kontaktu s první vrstvou oblečení probíranou výše. Mějte na pamětí následující: čím nadýchanější, tím teplejší!
Mezi některé příklady dětského oblečení vhodného jako prostřední vrstva patří nadýchané či flísové bundy. V případě kalhot se jedná o flísové kalhoty.


Vnější vrstva


Tato vrstva, kterou řada rodičů považuje za „nejdůležitější“, zahrnuje ideálně kombinézu, která neprofoukne a nepropustí vodu. To je užitečné, protože vnější vrstva má chránit ostatní dvě vrstvy před povětrnostními vlivy, jako je déšť a sníh.
Je velmi důležité, aby vnější vrstvu tvořilo také pružné dětské oblečení, které neomezuje pohyb dítěte.
Mezi vhodné oblečení vnější vrstvy patří bundy, kalhoty či kombinézy odolné proti větru, flísové oblečení nebo oblečení z vlny.


Když už teď víte o vrstvení „ve stylu sendviče“, budete mít klid na duši, že vaše ratolest si užije pobyt venku a nebude jí zima.

Previous Post
Next Post

Products

Leave a Reply

Follow us on instagram